Прва реакција од Москва за најавената оставка на Борис Џонсон

Макфакс

07/07/2022

13:08

1.547

Големина на фонт

а а а

Кремљ објави дека британскиот премиер Борис Џонсон не ја сака Русија, а дека ниту Москва не го сака него.

„Џонсон не нè сака, не ни се допаѓа ниту на нас“ – изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

Тој истакна дека веста дека Џонсон наскоро ќе поднесе оставка од премиерската функција не претставува ништо посебно за Кремљ.Спонзорирани линкови

Маркетинг