Во Охрид уапсен жител на Љубојно осомничен за тешка кражба

Макфакс

07/07/2022

13:05

559

Големина на фонт

а а а

МВР информира дека на 6.7.2022 во 19:00 часот во Охрид, полициски службеници од Одделeнието за криминалистичка полиција при СВР Охрид го лишиле од слобода Ѓ.З.(31) од с. Љубојно, Ресенско.

Тој бил баран по централен распис од СВР Битола, поради сомнение за сторено кривично дело тешка кражба по член 236 од Кривичниот законик.

Притоа, кај него биле пронајдени пари, во различни апоени и валути и повеќе други предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривично дело.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.Спонзорирани линкови

Маркетинг