Популарниот фудбалер се обидувал да ја „заштити“ својата сопруга од љубопитните погледи, но сепак на грчката плажа сите гледале во нејзиното совршено тело

Супермен

07/07/2022

23:31

11.395

Големина на фонт

а а а

Фудбалерот Марко Верати и неговата сопруга Џесика Аиди станале сензација на плажата на Миконос.

Овој пар бил вистинска атракција за папарацо фотографите – Марко Верати и неговата сексапилна сопруга Џесика Аиди.

Фудбалерот минатаат година љубовта со убавата Џесика ја крунисал со свадба на раскошна париска церемонија, а сега парот се наоѓа на летување во Миконос.


Џесика во оваа прилика покажала дека рaсполага со прекрасна колекција на бикини кои на нејзиното затегнато тело стојат совршено.

Црното бикини со метални нитни го носела пред неколку години и Кортни Кардашијан Травис, а очигледно е едека тоа е популарно и денес.


Додека Џесика уживала на плажа Марко очајнички се обидувал да го заштити нејзиното тело од погледите, одејќи малку пред неа, па потоа и зад неа.


Меѓутоа тоа не му одело како што треба поради тоа што не постоел човек на грчката плажа којшто не го насочил погледот кон убавицата.


Да ве потсетиме како изгледала Џесика на свадбата:

Џесика и Марко на прославата поканиле 100-на најблиски луѓе, а невестата наместо венчаница носела чипкано одело кое што прекрасно ѝ стоело.

Дизајнот го потпишува модната куќа „Dolce & Gabbana“, додека пак цената на тоа свадбено одело изнесува околу 4.000 евра.
Спонзорирани линкови

Маркетинг