Конечно достапен за сите: Владата го објави предлогот на француското претседателство

Макфакс

01/07/2022

14:38

4.332

Големина на фонт

а а а

Со цел транспарентно информирање на јавноста, Владата на Република Северна Македонија денеска на официјалната веб страна интегрално го објави предлогот на француското претседателство и можете да го преземете на следниот линк:

- Ministerial meeting of the intergovernmental conference - Completing the opening of the negotiations on the accession of North Macedonia to the European Union - General EU Position

- Draft Council Conclusions

- Draft EU Common Position for the first IGC

Предлогот во кој се вградени забелешките на Валадата од денеска е достапен за јавноста и ставен на широка консултација која започна утрово со состанок на претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски со членовите на владината коалиција.

Во текот на денот и во следните денови, Владата продолжува со транспарентно информирање на владината коалиција, сите засегнати страни и граѓаните за предлогот преку јавна дебата.Спонзорирани линкови

Маркетинг