Прегазен малолетен пешак во Прилеп, возачот избегал

Макфакс

15/05/2022

16:36

2.364

Големина на фонт

а а а

Малолетен пешак бил прегазен од автомобил вчера во Прилеп, пришто возачот побегнал.

Како што соопшти МВР, несреќата се случила на улицата Браќа Ламески.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската болница Прилеп.

Увид извршила полициска екипа.Спонзорирани линкови

Маркетинг