Маж загина во сообраќајка на патот Кичево-Охрид

Макфакс

15/05/2022

14:24

2.501

Големина на фонт

а а а

Маж загина кога со возило излетал од патот Кичево-Охрид.

Според информациите од МВР, А.А. (46) од село Зајас излетал со автомобилот и починал на лице место.

Лекар од Медицински центар Кичево констатирал смрт. Увид на местото на несреќата извршила увидна екипа на ОВР Кичево.
Спонзорирани линкови

Маркетинг