Владата донесе одлука - Од 1-ви февруари настава со физичко присуство

Точка

26/01/2022

19:45

2.102

Големина на фонт

а а а

На денешната седница Владата донесе одлука наставата во основното и средното образование да продолжи со физичко присуство на учениците на 1 февруари.

Ова е одлуката од денешната владина седница, по препорака на Комисијата за заразни болести и согласно препораките на УНИЦЕФ. Оваа одлука доаѓа откако надлежните го поместија почетокот на второто полугодие за 1-ви февруари поради зголемување на бројот на новозаразени од КОВИД-19.

Од Владата повикаа на доследно придржување до протоколите за одржување на наставата со физичко присуство, додека од УНИЦЕФ го повторија ставот дека затворањето на училиштата не треба да биде првата реакција.
Спонзорирани линкови

Маркетинг