Азар ќе биде во Реал и наредната сезона

Макфакс

22/01/2022

16:47

3.107

Големина на фонт

а а а

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти, стави крај на шпекулациите околу иднината на Еден Азар.

По финалниот натпревар во Суперкупот на Шпанија, голем број шпански и италијански медиуми, тврдеа дека Белгиецот ќе го напушти Реал, дел од нив пишува дека ќе се врати во Премиер лигата, другите тврдеа дека ќе се пресели во Милан или Јувентус.

„Еден Азар се напѓа во нашите планови и за наредната сезона. Тоа можам да ви го потврдам. Верувам дека недела ќе биде добар ден за Азар. Ќе игра од почеток, верувам дека ќе игра“, рекол Анчелоти.

Реал, утре ќе го пречека Елче.Спонзорирани линкови

Маркетинг