(Видео) Во Индија се урна хеликоптер во кој бил шефот за безбедност и неговата сопруга

Макфакс

08/12/2021

11:03

1.771

Големина на фонт

а а а

Индиски воен хеликоптер утрово се урна во Тамил Хад.

Според светските медиуми, во авионот бил и шефот на индискиот безбедносен кабинет.

Според „Спутник“, за време на несреќата во авионот имало 14 луѓе. Покрај командосите, била и сопругата на шефот на Кабинетот за безбедност, генерал Бипин Рават.

Досега се спасени три лица, а по други се трага. Според локалните власти, тие лица имале тешки телесни повреди.Спонзорирани линкови

Маркетинг