10 детски актерски ѕвезди кои израснаа во вистински холивудски заводници

Точка

07/12/2021

21:00

11.430

Големина на фонт

а а а

Комедијата „About a Boy“ во режија на Веитз снимена по книга, го направила актерот Николас Холт во вистинска детска ѕвезда во 2002 година кога филмот се појави во светските кина.

Иако Николас зад себе веќе имал импресивен попис на настапи и бројни телевизиски серии, токму улогата во тој филм го лансирала во центарот на светскиот интерес.

„Момчето во филмот требаше да биде бубалица, губитник, некој кој ќе биде мета на злоупотреба во училиште. Го откривме Ник кој беше прекрасен актер, но преубав за улогата. Баш поради тоа му направивме грозна фризура и ужасна облека“, открил неговиот колега од филмот Хју Грант во интервју за „GQ“.

Никој не бил изненаден од тоа што талентираното момче низ годините соработувало со врвни режисери, заработило номинација за престижните награди како БАФТА и Златен глобус, но се трансформирал и во заводник.

Кои детски актери низ годините се трансформирале во холивудски заводници, проверете во галеријата:

Николас Холт


Кол Спрауз


Нил Патрик Харис


Даниел Редклиф


Фреди Хајмор


Џозеф Гордон Левит


Џош Пек


Џонатан Липницки


Зек Ефрон


Тејлор Лутнер
Спонзорирани линкови

Маркетинг