Познатите дами заблескале на црвениот тепих во Лондон, а нејзината креација е олицетворение на чиста отменост

Точка

07/12/2021

10:43

12.133

Големина на фонт

а а а

Вчеравечер во Лондон се одржа доделувањето на престижните награди „British Independent Film“, а на црвениот тепих прошетаа бројни познати дами.

Парадата на гламур и елеганција ја предводела актерката Кејт Бекинсејл која носела едноставна, но моќна бела креација со ракави од сребрен штрас, која ја истакнала нејзината витка фигура.


Прекрасно изгледала и младата Софија Баркли во едноставна тоалета од црн сатен, а модните критичари ги воодушеви и Рут Вилсон со комбинезонот изработен од темносино кадифе.


Во продолжение погледнете ги останатите изданија на славните дами:

Алеша Диксон


Гугу Мбата Ро


Алис Ив


Ема Корин


Софи Вајлд


Катрина Балф


Симона Браун

Лорин Ајуфо

Нијам Алгар
Спонзорирани линкови

Маркетинг