(Видео) Пановски: „Несериозно е да се менува Филипче во време на пандемија“

Точка

06/12/2021

19:57

2.297

Големина на фонт

а а а

Микробиологот Никола Пановски, во Утринската програма на телевизија „Телма“ ги критикуваше младите кои според него не се тестираат и користат лажни сертификати

„Така се добиваат нереални бројки во однос на позитивните. Во време на пандемија сите треба да се лекуваат во јавното здравство, без оглед на тоа дали се или не осигуреници на фондот“, рече микробиологот.

На прашањето што мисли за министерската промена во здравството, Пановски вели:

„Што се однесува до министерската промена во здравството, при ваква состојба во здравството, во време на пандемија, сметам дека е несериозно да се менува актуелниот министер за здравство Венко Филипче“.Спонзорирани линкови

Маркетинг