Приведена скопјанка за издржување на затворска казна

Макфакс

06/12/2021

12:10

1.798

Големина на фонт

а а а

Синоќа во 22.10 часот на кеј „Димитар Влахов“, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје, врз основа на судска наредба, ја лишиле од слобода Ш.М.(27) од Скопје.

Таа била барана за издржување на казна затвор во траење од три години за сторено кривично дело тешка кражба.

Лицето е спроведено во Казнено-поправната установа Идризово за издржување на казната, соопшти полицијата.Спонзорирани линкови

Маркетинг