Продолжува периодот на претежно сончево време со студени утра

Макфакс

27/10/2021

19:11

1.139

Големина на фонт

а а а

Времето утре наутро студено, преку денот претежно сончево. Ќе дува слаб ветер од североисточен правец.

Минималната температура на повеќе места ќе биде околу или под нулата и ќе биде во интервал од -4 до 2, а максималната ќе достигне од 14 до 19 степени.

Во Скопје сончево. Минималната температура ќе се спушти до 0, а максималната ќе достигне 16 степени.

Во наредните денови продолжува периодот на претежно сончево време со студени утра. По одделни котлини во утринските часови ќе има услови за магла и ниска облачност, особено во југозападните и југоисточните делови.Спонзорирани линкови

Маркетинг