(Фото) Утрово уште една сообраќајка кај Канцеларијата на ЕУ во Скопје: „Решени сме насила да влеземе во ЕУ“

Точка

25/10/2021

14:36

2.204

Големина на фонт

а а а

Претпладнево нова сообраќајна незгода се случила кај зградата на Европската Унија во центарот на град Скопје.

Автомобил со скопски регистарски таблички се заби во заштитните столпчиња поставени помеѓу коловозот и велосипедската патека покрај објектот во кој е сместена Делегацијата на ЕУ.


Инаку, во текот на викендов на истото место имаше уште една сообраќајка во која автомобил управуван од жена буквално влета кон зградата и искрши дел од опремата околу зградата откако претходно со автомобилот преминала преку заштитните столпчиња.


Двете сообраќајни несреќи во кои за среќа нема жртви, се коментираат на социјалните мрежи како „обид за влегување во ЕУ“.

Еве дел од коментарите на Твитер:Спонзорирани линкови

Маркетинг