Медицинска сестра била нападната поради несоодветната униформа која ја носела

Точка

21/10/2021

18:14

10.164

Големина на фонт

а а а

Медицинската сестра и тиктокерка Џордан на својот профил им раскажала на своите следбеници за "ситуацијата" на работа поврзана со нејзината униформа.

За време на преглед на последниот пациент кој наскоро требало да биде отпуштен од болница, доживеала непријатност од неговата сопруга која ја нападнала дека носи провокативна униформа.


@jordannnagelrn

like if you wear joggers #fyp #nurse #rn #pct #cna #hospital #figs #scrubs #karens #joggers #nursing

♬ original sound - jordann


Тој ден Џордан носеле униформа во црвена боја, нешто поразлична од вообичаената, но соодветна. Сепак, на сопругата на пациентот тоа не ѝ се допаднално. Ѝ рекла дека панталоните ѝ биле премногу тесни, дека требало да бидат пошироки. Но, не застанала таму. Додала дека поради таквотот облекување е причината што пациентите имаат фантазии за медицинските сестри.

Нејзиното видео е прегледано повеќе милиони пати и стана вирално на интернет.
Спонзорирани линкови

Маркетинг