Утрово охриѓани ги разбуди земјотрес од 3,1 степен, епицентарот на 10 километри длабочина

Точка

20/10/2021

09:24

1.294

Големина на фонт

а а а

Рано утрово, во 3 часот и 26 минути, во Охрид е регистриран земјотрес со јачина од 3,1 степен по Рихтерова скала.

Според Европскиот сеизмолошки центар (ЕМСЦ), епицентарот бил на 2 километри јужно од центарот на Охрид и на длабочина од 10 километри.

Исто така, земјотресот е почувствуван и во останатите градови во Охридскиот регион.Спонзорирани линкови

Маркетинг