Поранешниот шпански репрезентативец го "сруши" Ливерпул и привлече големо внимание со импресивниот изглед

Точка

19/10/2021

21:20

3.109

Големина на фонт

а а а

Легендарниот шпански напаѓач Фернандо Торес привлекол внимание со изгледот на денешниот натпревар на Лигата на шампионите за јуниори помеѓу Атлетико Мадрид и Ливерпул.

Атлетико Мадрид со резултат 2:0 прослави против Ливерпул и ја искомплицира борбата за пласман во наредна фаза од натпреварувањето.

Но, денес славата ја понесе тренерот на Атлетико Мадрид, Фернандо Торес. Популарниот Ел Нино ја презеде екипата на Атлетико за време на летото и работи на развојот на младите надежи на клубот, нешто за кое не се знаеле многу досега.

Она што е многу интересно, Торес веќе некое време му се посветувал на својот изгледа па станал вистинска "ѕверка". Социјалните мрежи денес се преполни со фотографии од Фернандо Торес од денешниот натпревар и многумина биле импресионирани со изгледот на некогашниот шпански репрезентативец.
Спонзорирани линкови

Маркетинг