Тухел им испрати порака на ривалите

Макфакс

23/09/2021

16:41

2.783

Големина на фонт

а а а

Тренерот на Челси, Томас Тухел, најавил дека неговиот тим нема да калкулира во ниту едно натпреварување оваа сезона. Ќе се обиде да победи во сите натпреварувања. Челси, синоќа, по изведувањето на пенали, ја победија Астон Вила и се пласираа во осмина-финалето, во Лига купот.

„Премиер лигата и Лигата на шампиони нема да ни бидат пред другите натпреварувања. Сакаме да створиме победнички менталитет“, рекол Тухел.

Челси, ја дели првата позиција со Ливерпул и Манчестер јунајтед, во Премиер лигата. „Сините“, последен пат биле шампиони на Англија во сезоната 2016/2017.

„Она што го направивме минатата сезона нема да има никакво влијание на актуелната сезона. Сакаме да ги освоиме сите трофеи. Сакаме да бидеме конкурентни во сите натпреварувања и на секој натпревар. излегуваме на теренот со цел да победиме“, дополнил Тухел.

Челси во сабота ќе имаат вистински тест, на „Стенфорд Бриџ“, ќе го пречекаат Манчестер сити.Спонзорирани линкови

Маркетинг