Проблем за Милевски, Адеми повторно се повреди

Макфакс

23/09/2021

15:32

1.653

Големина на фонт

а а а

Аријан Адеми би можел да го пропушти октомвриските натпревари во квалификациите за пласман на Светското првенство во Катар. Адеми, се повредил вечера, во рамките на 1/16 финалниот натпревар во Купот на Хрватска. Динамо се пласираше во наредната рунда со победа од 4:1 против Оријент.

„Проблем е повредата на капитенот Адеми. Почувствува болка. Ќе видиме каква е состојбата. Се надеваме дека повредата не е сериозна“, рекол за клупскиот сајт, тренерот на „модрите“, Дамир Крзнар.

Адеми, поради повреда, ги пропушти квалификациските натпревар против Ерменија, Исланд и Романија.

Во октомври, Македонија ќе гостува кај Лихтенштајн и ќе ја пречека Германија.Спонзорирани линкови

Маркетинг