Видео: Гори куќа на адвокатската улица во Скопје

Точка

21/09/2021

21:54

2.821

Големина на фонт

а а а

Во моментов голем пожар се забележува на адвокатската улица во Скопје. Според првичните информации запалена е куќа.

Дојавено било дека гори куќа на Адвокатската уличка, спроти МАНУ. Пожарот изби во моментот кога почна да врне.

Не се знае од што точно се дигна толку голем чад, ниту од што е предизвикан пожарот.Спонзорирани линкови

Маркетинг