Како виното: Супермодели кои ја надминаа 50-та година од животот, а сѐ уште изгледаат беспрекорно

Точка

17/09/2021

20:45

10.774

Големина на фонт

а а а

Овие убавици се од поставата на менкенки од 90-те години. Со години ги освојувале светските модни писти, а сега на социјалните мрежи покажуваат дека годините не им можат ништо.

Ѕвездата на спотот "Wicked Games" и познатиот супермодел од 90-те години привлекува погледи и на 52 години. Данската манкенека Хелена Кристенсен (52) позираше во црна долна облека па ја разбуди бујната фантазија кај многумина.

Синди Крафорд (55) која заедно со овие убавици е дел од најуспешните манекенки на сите времиња, на социјалните мрежи често споделува свои фотографии. И понатаму позира покажувајќи го беспрекорното тело.

И Клаудија Шифер (51) пред две години се соблече за Вог и воодушеви со изгледот.

Ел Мекфирсон (57) и понатаму потврдува зошто го имаше надимакот "тело". Можеби на нејзиното лице се забележуваат нејзините години, но својата витка, манекенска линија ја одржува со редовно вежбање и водење грижа за здрава исхрана. На својот Инстаграм често дели совети за здравиот начин на живот.

И Кристи Тарлингтон (52) ја задржала убавината и тенката линија, а за ефикасноста на јогата често зборува на социјалните мрежи. За разлика од другите модели, неа тешко може да ја забележеме во провокативни изданија, но нејзината сензуална убавина е секогаш впечатлива.Спонзорирани линкови

Маркетинг