Жена загина во пожар во куќа во Волково

Макфакс

01/08/2021

18:01

1.759

Големина на фонт

а а а

Педесет и едногодишна жена загина во пожар во куќа во Волково, Скопско.

Според информациите на МВР, рано утрово во 04.35 часот во СВР Скопје било пријавено дека во село Волково, скопско, настанал пожар во куќа.

При гаснење на пожарот, од страна на екипа на Противпожарна заштита била пронајдена почината С.С.(51). Лекар констатирал смрт без траги на насилство.Спонзорирани линкови

Маркетинг