(Видео) Дали „обичните“ спортски автомобили имаат шанса против „Rimac Nevera“?

Точка

19/07/2021

21:00

16.390

Големина на фонт

а а а

Овие автомобили баш и не се од истата класа, но истите се вистински претставници на брзината, секој во свој сегмент.

„Rimac Nevera“ е електричен хиперавтомобил, „Porsche Taycan“ е електричен спортски модел, додека пак „BMW M5 Sompetition“ е традиционален спортски автомобил.

Екипата на „Carwow“ ги собрала овие автомобили и приредила единствена забава иако во целост трката е нерамноправна.

Веројатно веќе на сите ви е јасно дека „Rimac Nevera“ ќе ги порази останатите два автомобили, но сепак тоа не ги спречило луѓето од каналот „Carwow“ да прашаат дали „обичните спортски автомобили имаат некаква шанса против Nevera“.

Погледнете го видеото:Спонзорирани линкови

Маркетинг