Филипче со апел до граѓаните: „Само со вакцинација ќе успееме да стекнеме колективен имунитет“

Точка

10/04/2021

19:41

1.102

Големина на фонт

а а а

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска преку својот фејсбук профил апелираше граѓаните да се пријават за вакцинација со цел побрзо надминување на пандемијата предизвикана од коронавирусот.

„Сега е време да придонесеме за побрзо надминување на пандемијата со коронавирусот. Процесот на имунизација е пред нас и само со вакцинација на голем број граѓани ќе успееме да стекнеме колективен имунитет. Пријави се за вакцинација денес“, напиша министерот Филипче на Фејсбук.

Сега е време да придонесеме за побрзо надминување на пандемијата со коронавирусот. Процесот на имунизација е пред нас и...

Posted by Венко Филипче on Сабота, 10 април 2021

Секој кој сака да се вакцинира може да се пријави на vakcinacija.mk.
Спонзорирани линкови

Маркетинг