Вкусна јогурт салата: Сочна и кремаста, а се подготвува суперлесно

Точка

06/04/2021

15:53

1.308

Големина на фонт

а а а

Јогурт салатата е вистински хит кој мора да го пробате.

Таа е многу сочна, кремаста и вкусна, а се прави брзо и лесно. И што е најважно - може долго време да се чува во фрижидер.

Потребни состојки:

- 250 гр. тестенини

- 100 гр. кашкавал исечкан на коцки

- 100 гр. шунка или чаден свински врат

- 1 поголем морков, варен

- 6 корнишони

- 1 кисела пиперка од туршија

- 500 мл. јогурт

- 100 гр. мајонез

Погледнете ја нејзината припрема:Спонзорирани линкови

Маркетинг