Полицијата упадна на приватна забава во Струмица

Макфакс

27/02/2021

14:12

2.577

Големина на фонт

а а а

Полицијата синоќа упадна во семејна куќа во Струмица, каде 26-годишник во домот на неговиот татко организирал приватна забава со уште 11 лица.

Претресот го извршила полицијата во 1 часот по полноќ, со судска наредба.

Со тоа, како што велат од МВР, биле прекршени мерките за заштита од Ковид-19

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.Спонзорирани линкови

Маркетинг