„Црната пантерка“ позираше топлес за африкански магазин: „Луѓето ќе сфатат колку Африка е убава“

Точка

27/02/2021

12:45

2.995

Големина на фонт

а а а

Манекенката Наоми Кемпбел (51), повторно привлече внимание - позираше топлес за насловна страна на еден магазин во Кенија.

Некогашниот топ модел и поранешен ангел на „Викторија Сикрет“, се соблече топлес за потребите не снимањето и покажа дека изгледа совршено.

Т.н. „црна пантерка“ која што во светот на моделингот влезе на 15 години и денес изгледа беспрекорно.

Таа позирала за „i-D“ магазинот во Кенија, па изјавила:

„Кога ќе ги видите овие фотографии се надевам дека ќе видите колку Кенија е убава, колку Африка е убава“.

„Мислам дека луѓето сега навистина ќе почнат да сфаќаат дека Африка е убава. Има толку многу драгоцени работи, толку скриени тајни. Доаѓам овде од 1994 година и сè уште откривам нови работи“, истакнала Наоми.

„Горда сум што сум дел од снимањето со младите креативци кои што се сите со боја на мојата кожа“, посебно нагласила Наоми.
Спонзорирани линкови

Маркетинг