„Лудило компир“ од рерна: За ова јадење сите ќе ви бараат рецепт

Точка

22/02/2021

16:48

5.423

Големина на фонт

а а а

Богато и вкусно јадење кое со сигурност ќе ве воодушеви - совршено за неделен ручек!

Потребни состојки (за 3 до 4 лица):

- 800 гр. компир

- 200 гр. спанаќ

- 2-3 чешниња лук

- 1 главица кромид

- 1 коцка за супа од зеленчук

- 200 мл. вода

- 3 лажици брашно

- половина лажичка мелена црвена пиперка

- 1 лажица пире или паста од домати

- 40 гр. кајмак

- 40 гр. кравјо сирење за пита

- 140 мл. млеко

- малку сув зачин

- 110 гр. рендан моцарела кашкавал

Погледнете го начинот на припрема:Спонзорирани линкови

Маркетинг