Точка ТВ: Психолошка страна на навиката - 5 работи кои грицкањето нокти ги открива за вас

Точка

20/01/2021

15:15

1.882

Големина на фонт

а а а

Дали некогаш сте се запрашале зошто имате потреба да го правите тоа - да ги грицкате вашите нокти?

Грицкањето нокти како навика најчесто започнува во раното детство, па иако многумина сакаат да се одвикнат, на некои тоа им станува долготрајна опсесија од која тешко може да се ослободат.

Тоа што малкумина го знаат за оваа навика е дека истата може да открие многу работи за личноста која што ја применува.

Повеќе погледнете во видеото: 


Спонзорирани линкови

Маркетинг
назад до tocka.com.mk