Пожар во затворот во Шуто Оризари

Макфакс

17/01/2021

16:51

1.750

Големина на фонт

а а а

Пожар изби синоќа во една од собите во затворот Скопје во Шуто Оризари.

Пожарот бил локализиран со противпожарен апарат од страна на вработените, а повредени лица нема, соопшти полицијата.

Засега не е позната причината за избувнувањето на огнот.Спонзорирани линкови

Маркетинг