Тепачка во казино во Скопје

Макфакс

02/12/2020

20:15

1.391

Големина на фонт

а а а

Синоќа, во 21.20 часот, било пријавено дека во казино на подрачјето на Центар бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Д. М. (27) и О. Ц. (19) од Скопје.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир, соопшти полицијата.
Спонзорирани линкови

Маркетинг