27-годишен скопјанец пронајден мртов на Бит-пазар

Макфакс

02/12/2020

20:11

1.412

Големина на фонт

а а а

Вчера, во 5.25 часот, било пријавено дека на подрачјето на Бит-пазар бил пронајден починат М. Ш. (27) од Скопје.

Од страна на лекар од итна медицинска помош била констатирана смрт. Извршен бил увид од екипа од СВР Скопје, а по наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било предадено за обдукција, соопшти полицијата.
Спонзорирани линкови

Маркетинг