Најскапата заштитна маска на светот? Во Русија ја направиле од бело злато и дијаманти, а еве колку чини

Точка

02/12/2020

17:52

1.304

Големина на фонт

а а а

Златарата од Русија „Мози“, направила заштитна маска од бело злато и дијаманти, а има зачудувачка цена.

Направена е од 3.750 дијаманти и 450 грама бело злато, а чини цело богатство, 10.000.000 рубљи, односно 110.000 евра.

Димитрије Кузнајецов дошол до оваа идеја откако и самиот го прележал опасниот вирус.

Овие маски сега се многу барани во Русија, а како што рекол сопственикот, првата се продала со брзина на светлината. Спонзорирани линкови

Маркетинг