Баварска машина: Сите голови на Баерн за израмнување на рекордот

Дерби

02/12/2020

13:24

439

Големина на фонт

а а а

Баерн Минхен во саботата го победи Штутгарт со 3-1 и со тоа ја задржа позицијата број еден во германскиот шампионат.

Меѓутоа со оваа нова победа и „тројката“ на погодоци, „баварците“ дојдоа до бројката од 31 гол по 9. одиграни кола со што го израмнија рекордот на Ајнтрахт Франкфурт од сезоната 1974/1975.

Во продолжение погледнете ги сите мајстории на избраниците на Ханси Флик од актуелнава сезона и изберете го вашиот фаворит.Спонзорирани линкови

Маркетинг