Заседа на американски начин: Мирно тргнала да се паркира, а за неколку секунди настанал хаос

Точка

02/12/2020

13:30

1.584

Големина на фонт

а а а

Во американскиот град Стерлинг Хајтс е забележано пукање во кое жртвата за среќа поминала со помали последици.

Пукањето е забележано со безбедносна камера и се гледа како осомничениот пука во женски автомобил од само неколку метри.

„Па така, имал намера да се обиде да убие тој ден“, рекол полицискиот службеник Марио Бастианели.

На снимката се гледа како жртвата го паркира својот автомобил рано наутро, додека неколку автомобили се паркираат на паркингот позади. Додека таа се движи наназад, еден од нив ѝ го попречува патот и од него излегува млад човек и пука во страничниот прозорец на автомобилот. Во позадина се слуша вресок.

Жената додава гас и успева да си замине со автомобилот, додека напаѓачот седнува во својот и ја следи.

„Тоа е само Божја милост што не е убиена“, рекол Бастианели.

„Бил многу блиску и фактот дека ја промашил е чудо“, додал тој.

Жената поминала со полесни повреди.

„Мислам дека секој со здрав разум би се исплашил, бидејќи тој сакал да ја убие“, заклучил Бастианели. Спонзорирани линкови

Маркетинг