Пет мајстории кои го одбележаа колото: Крузе, Левандовски, Анхелињо…

Дерби

01/12/2020

10:56

325

Големина на фонт

а а а

Зад нас е 9-то коло во германскиот шампионат кое донесе едно големо изненадување-тоа е поразот на Борусија Дортмунд од Келн (2-1) на „Сигнал Идуна Парк“.

На осум од деветте средби паднаа голови и тоа на секој од нив каде имаше погодоци се тресеа мрежите како на домаќините така и на гостите или со обложувачки речник кажано беа „гол-гол“.

Имаше навистина квалитетни голови, а пет стандардно беа избрани и ставени на најновата Топ 5 листа, па во продолжение уживајте во магиите на Крузе, Левандовски, Анхелињо…Спонзорирани линкови

Маркетинг