Звук кој воодушевува: Lamborghini Aventador Roadster

Точка

30/11/2020

17:30

656

Големина на фонт

а а а

Lamborghini Aventador Roadster како погон го користи 6,5-литарскиот V12 мотор кој може да испорача дури 770 коњски сили. Максималниот обртен момент изнесува 720 Nm, а овој двосед од 0 до 100 километри на час забрзува за само 2,9 секунди.

Кога на сето тоа ќе му се додаде и издувниот систем од 12 илјади долари кој е дополнително вграден во овој веќе моќен и скапоцен автомобил, го добиваме тоа што можете да го видите и слушнете на видеото подолу.
Спонзорирани линкови

Маркетинг