Светот се простува од Диего Армандо Марадона: „Ќе заиграме фудбал на небото...“

Точка

25/11/2020

20:03

2.551

Големина на фонт

а а а

Смртта на легендарниот аргентински фудбалер Диего Армандо Марадона ги погоди фудбалските ѕвезди, а тие се простуваат од еден од најголемите играчи на сите времиња.

Оваа вест го потресе и големиот Пеле:

„Тажни вести денеска. Го изгубив драгиот пријател, а светот изгуби легенда. Има уште многу да се каже, но засега Бог нека му даде сила на неговото семејство. Се надевам дека еден ден заедно ќе играме фудбал на небото“, напиша Пеле.

Инаку, Аргентинецот почина на 60-годишна возраст како последица од срцев удар.

Цел свет моментално се простува од легендата:
Спонзорирани линкови

Маркетинг