ЕКСКЛУЗИВНО ВИДЕО: Тешка сообраќајна несреќа на Брза Помош со ротација и возило на Партизанска

Точка

16/11/2020

23:20

38.783

Големина на фонт

а а а

Возило на Брза Помош во движење било учесник во сообраќајна несреќа која вечерва се случила на бул. Партизански Одреди.

До сообраќајната несреќа дошло кога се судриле возило на Брза Помош на „Ремедика“ кое се движело со ротациони светла и автомобил - Мерцедес.

Од досегашните информации, познато е дека во несреќата се повредени две медицински лица од амбулантното возило, пациентот кој го превезувале, еден пешак и возачот на Мерцедесот.Спонзорирани линкови

Маркетинг