Последен пат била на фризер пред 15 години: Сега има коса која е подолга од неа, а на улица...

Точка

24/10/2020

23:20

4.082

Големина на фонт

а а а

Стефани Класен од Германија, не била на фризер 15 години, а сега има коса која е само 2 сантиметри подолга од неа.

Имено, таа изјавила дека долгата коса секогаш ја поврзувала со убавина.

„Штом станав полнолетна, одлучив да престанам да се шишам“, рекла Стефани.

Нејзиното момче, Ралф Копитз, информатички техничар, ги прави сите фотографии од нејзината коса, кои се појавуваат на нејзините социјални мрежи. Стефани сака да ја прикаже на различни начини и не сака да ја скрати косата додека не достигне должина од 2 метри.

„Сега косата ми е до гуждовите, постојано барам од Ралф да ја фотографира. Двајцата сме многу креативни и колку подолга ми расте косата, толку повеќе сакам да ја покажам во различни сценарија“, раскажала Стефани.

Таа навела дека луѓето често коментираат, но и дека комплиментите позитивно ѝ влијаат. Доколку на луѓето не им се допадне нејзината коса, таа само ги занемарува коментарите, бидејќи, како што вели, неа многу ѝ се допаѓа.Спонзорирани линкови

Маркетинг