Жешки наслови од регионот: Први прогласија крај на пандемијата, а сега „врие“ од новозаразени, Македонија и Бугарија ќе се „закопаат“ во минатото

Точка

21/10/2020

18:52

3.061

Големина на фонт

а а а

Албанија и Грција решавањето на спорот околу морската граница го предаваат на меѓународен суд, Гардијан ја обвинува хрватската полиција: Камшикуваат мигранти на границата и сексуално ги малтретираат, ова се најжешките наслови од регионот...

Србија


1. Д-р Кон: Кон: Доколку сите носиме маски заштитата од коронавирусот е скоро 99%

2. Во Србија рекордни 512 новозаразени од коронавирусот, 1 починат

3. Заседава Советот за безбедност, тема на разговор: Косово и извештајот на генералниот секретар на ООН

4. Дачиќ ќе биде новиот претседател на српскиот парламент

5. Вучиќ: Парламентарни и претседателски избори до 3 април 2022

Грција


1. Силно невреме со град го погоди Крит, улиците побелени како да паднал снег

2. Албанија и Грција решавањето на спорот околу морската граница го предаваат на меѓународен суд

3. Гледачите се враќаат на стадионите во Грција

4. Грција бара од ЕУ да стави крај на царинската унија со Турција

5. Грција бара ембарго на извоз на оружје во Турција

Албанија


1. Албанија, Македонија и Црна Гора добиваат респираторни машини од НАТО

2. Грција и Албанија на суд за границата во Јонско море

3. Еди Рама: Не сакаме повторно да ја затвориме земјата

4. Познат албански новинар тврди дека Дендијас е Албанец и е братучед на Рама

5. Во Албанија задолжително носење маски и на отворено

Бугарија


1. Старова за македонско-бугарските односи: Ние ќе се закопаме во минатото

2. 1.336 новозаразени во Бугарија во последното деноноќие

3. Бугарскиот претседател Румен Радев негативен на коронавирусот

4. Каракачанов: Ќе испратам инженерски полк да ги отстрани македонските споменици на кои пишува „бугарски фашистички окупатор“

5. Бугарски медиуми: Борисов самиот си даде двојка за управувањето со државата

Хрватска


1. Црн рекорд во Хрватска, 1.424 случаи на Ковид-19 и 11 починати

2. Загреб за старт на преговорите со ЕУ до крајот на годинава, Скопје очекува поддршка и од Софија и почитување на европските вредности и принципи од Брисел

3. Гардијан ја обвинува хрватската полиција: Камшикуваат мигранти на границата и сексуално ги малтретираат

4. Лино Червар ќе советува во ППД Загреб

5. Хрватските новинари бараат онезвозможување коментари под текстовите на интернет поради говор на омраза

Црна Гора


1. Црна Гора, Македонија и Албанија добиваат респираторни машини од НАТО

2. Амфихолије негативен на коронавирус

3. Вчера во Црна Гора 132 новозаболени и седум починати пациенти од коронавирусот

4. Полициски час во неколку црногорски градови

5. Во 9 европски земји нема автопат - меѓу нив и Црна Гора

Словенија


1. Од синоќа во Словенија на сила стапи полициски час

2. Европа се ближи кон милион нови случаи на овид-19 неделно, Словенија бележи пораст од 150 отсто

3. Во Словенија рекорден број на новозаразени за еден ден - 1.503

4. Младите си одат од земјите од регионот, меѓу нив и од Словенија

5. Во Марибор протести против полицискиот часСпонзорирани линкови

Маркетинг