Интернетот 'гори' од фотомонтажите со папата Франциск

Точка

19/10/2020

21:10

5.598

Големина на фонт

а а а

Папата Франциск моментално е вирален хит на Твитер.

Имагинативните твитерџии со една од неговите фотографии од миса го направиле моментално најпопуларното 'меме' на оваа социјална мрежа со различни варијации на темата.

Ова се некои од најдобрите.

Спонзорирани линкови

Маркетинг