(18+): Професор гостувал во утринска програма, луѓето постојано гледале во...

Точка

01/10/2020

17:38

7.656

Големина на фонт

а а а

Професорот Џејмс Логан се појавил во британската утринска емисија „This Morning Show“ за да зборува за обука на кучињата за да научат да детектираат Ковид-19, но вниманието на гледачите го привлекле неговите тесни панталони кои откривале повеќе од што веројатно професорот планирал.

Изгледа дека некој од позади камерите му укажал на професорот на проблемот, бидејќи во еден момент почнал да го покрива своето меѓуножје со хартиената кеса која ја држел во рацете.


Оваа сцена набрзо станала хит на Твитер.

„Извинете, за кучиња се зборуваше? Премногу ми пречеше меѓуножјето на професорот“, „Панталоните му се многу тесни“, „Ќе ви се јавам професоре“, „Кучиња? Какви кучиња?“, „Дали тој воопшто зборуваше“, се шегувале твитерџиите.

Набрзо и професорот се пошегувал на негова сметка: „Кучињата тука се ѕвезди“.Спонзорирани линкови

Маркетинг