Познати шеширите во пресрет на ждрепката од Лигата на шампионите: Речиси сигурно ќе има група на смртта

Дерби

01/10/2020

12:31

1.099

Големина на фонт

а а а

Во текот на денешниот ден во Нион ќе се одржи ждрепката за групната фаза во Лигата на шампионите.

УЕФА како по обичај подели 32 тимови во четири шешири од кои денеска попладне ќе бидат познати и сите групи.

Во првиот шешир се наоѓаат шампионите на Лигата на шампионите и Лигата на Европа, како и шампионите во шесте највисоко рангирани првенства во Европа.

Во следните шешири тимовите се избирани според клупските коефициенти на ранг листата, па така и во вториот и во третиот шешир имаме гиганти со што со сигурност ќе добиеме и „група на смртта“ по вечерашното извлекување.

Шешир 1

Баерн Минхен (Германија)

Севилја (Шпанија)

Реал Мадрид (Шпанија)

Ливерпул (Шпанија)

Јувентус (Италија)

ПСЖ (Франција)

Зенит (Русија)

Порто (Португалија)

Шешир 2

Барселона (Шпанија)

Атлетико Мадрид (Шпанија)

Манчестер Сити (Англија)

Манчестер Јунајтед (Англија)

Шахтјор (Украина)

Борусија Дортмунд (Германија)

Челси (Англија)

Ајакс (Холандија)

Шешир 3

Динамо Киев (Украина)

Салцбург (Австрија)

Интер (Италија)

Олимпијакос (Грција)

Лацио (Италија)

Красондар (Русија)

Аталанта (Италија)

Шешир 4

Локомотив Москва (Русија)

Марсеј (Франција)

Клуб Бриж (Белгија)

Мехенгладбах (Германија)

Истанбул Башакшехир (Турција)

Мидтјиланд (Данска)

Рен (Франција)

Ференцварош (Унгарија)Спонзорирани линкови

Маркетинг