Напиток кој ги уништува вирусите: Рецепт од народната медицина кој го зајакнува имунитетот и ве ослободува од холестеролот

Точка

01/10/2020

08:55

2.134

Големина на фонт

а а а

Неправилната исхрана може да доведе до тоа крвните садови да се истрошат, да станат помалку еластични, а на внатрешните ѕидови да се собере слој холестерол.

За да ги исчистат крвните садови, луѓето најчесто посегнуваат по лекови. Меѓутоа, постојат природни лекови кои што можат да го направат тоа.

Стар германски рецепт е еден од оние кои што го чисти холестеролот од крвните садови.

Состојки:

- 4 лимони
- 1 лажица корен од ѓумбир
- 2 литри вода
- 4/5 чешниња лук
- 2 лажици мед 


Подготовка:

Добро измијте го лимонот и прелијте го со врела вода, потоа извадете ги од водата и исечете го на тенки кругови.

Ѓумбирот и лукот исчистете ги, ставете ги во блендер. Во тенџере, ставете 2 литри вода и оставете да се излади. Во водата ставете го лукот, ѓумбирот и медот.

Сè добро измешајте, па додадете ги и лимоните, оставете да врие 2 часа. Кога сето тоа ќе го направите, течноста ставете ја во тегла.
Спонзорирани линкови

Маркетинг