„Од онаа убавица ни трага ни глас“: Испиено лице, неуредна коса – сите се прашуваат што ѝ се случи на познатата манекенка

Точка

29/09/2020

21:13

20.978

Големина на фонт

а а а

Манекенката серизоно ги загрижила своите фанови со изгледот. Иако е позната по својата совршена фигура, очигледно дека таа моментално се наоѓа на чекор од анорексија.

Манекенката и сестра на Ким Кардашијан, Кендал Џенер (24), сериозно ги загрижила фановите со својот изглед. На фотографиите кои што го обиколија светот, се гледа нејзиното изморено лице, неуредна коса и премногу тенката половина.

Иако таа била фотографирана пред одењето на писта и оваа фризура ѝ била направена за ревијата, на фановите не им се допаднало што ја гледаат во „такво светло“.


„Можеби не се разбирам во мода, но оваа фризура воопшто не ми се допадна“.

„Јади нешто, преслаба си. Воопшто не личиш на себе“ - гласел еден од коментарите.

„Од онаа убавица ни трага ни глас. Навистина изгледа изморено и тажно“ - се надоврзал некој нејзин фан.
Спонзорирани линкови

Маркетинг