3 совети како да 'повлечете' совршена линија на очите

Точка

28/09/2020

15:03

718

Големина на фонт

а а а

Како да повлечете совршена линија на очите? Ова е едно од најпребаруваните прашања во светот, а ние ви носиме одговор, односно неколку корисни совети.

1. Ако сте почетничка, би било добро ајлајнерот да го нанесете после маскарата, бидејќи неговата линија ќе ве однесе во коренот на трепките.


2. Ајлајнерот секогаш се нанесува од надворешната страна на окото. Ова ќе го олесни запирањето насреднина на окото и ќе ги поправи дебелината, висината и насоката. Важно е и линијата да ја нанесете што поблиску до линијата на коренот на трепките, бидејќи така ќе изгледа поприродно.


3. Ако згрешите, грешката не ја поправајте со производи за чистење на лицето. Со тоа само ќе ја влошите ситуацијата. За корекција земете стапче за уши и нанесете малку вода (по можност во спреј, за на стапчето да нанесете што е можно помалку вода).
Спонзорирани линкови

Маркетинг