Жешки наслови од регионот: Мицотакис ги стави Грците пред дилема - самоизолација или карантин, Милион евра пронајдени во автомобил на уапсен директор во Хрватска

Точка

25/09/2020

15:10

1.294

Големина на фонт

а а а

Претседателот на Словенија Пахор во посета на Македонија, Ѓукановиќ: СПЦ е инструмент на големосрпскиот национализам и руските интереси на Балканот, Бегиќ: Црна Гора веќе нема да ги затвора своите граници .

Србија


1. Во Србија се урна воен авион „Миг 21“

2. Во Србија 83 новозаболени од коронавирус, еден починат

3. Просечната плата во Србија за првпат надмина 510 евра

4. Србија го произведува најскапото сирење во светот

5. Вучиќ во Истанбул: „Турција е една од најзначајните сили во светот“

Грција


1. Мицотакис ги стави Грците пред дилема: Самоизолација или карантин

2. Грција ќе регрутира 800 нови граничари откако Турците ги турнаа мигрантите на границата

3. Странските патници што влегуваат во Грција ќе треба да пополнат формулар за лоцирање патници

4. Преминот „Евзони“ за влез во Грција ќе биде затворен за патници и возила по осум часа дневно

5. Грчкиот премиер повикува на употреба на маски, за да се избегне карантин

Албанија


1. Пандемијата услови 62,5 отсто помалку туристи во август во Албанија

2. Вархеји побара од Албанија да профункционира Уставниот суд

3. Земјотрес со интензитет 4.0 степени почувствуван во Албанија

4. Во Албанија уапсена пејачка од Косово

5. Албански претседател: Косово гарант за безбедноста на Балканот

Бугарија


1. Борисов протера руски дипломати: „Некои работи се недозволиви на бугарска територија“

2. Илиев: Бугарија може да остане осамена во спорот со Северна Македонија

3. За да спаси свои, Бугарија жртвува туѓи Евреи

4. Каракачанов: Бугарија нема што да менува, Македонија не разбра што е ЕУ и како работи

5. Изградбата на пругата кон Бугарија во застој

Хрватска


1. Хрватска со нови 223 нови случаи, починаа петмина

2. Милион евра пронајдени во автомобил на уапсен директор во Хрватска

3. Хрватска: Ковачевиќ за два гроба платил 40 000 евра

4. Педофил од Хрватска десет пати нападнал девојче во близина на училиште

5. Хрватската СДП утре избира претседател на партијата

Црна Гора


1. Бегиќ: Црна Гора веќе нема да ги затвора своите граници

2. Црна Гора не може да биде фактор на нестабилност во регионот

3. Анкетирани Црногорците: 60 отсто се за евроатлантскиот пат, 20 отсто за да се сврти кон Србија

4. Ѓукановиќ: СПЦ е инструмент на големосрпскиот национализам и руските интереси на Балканот

5. Црна Гора премина на шведскиот модел за борба против Ковид-19?

Словенија


1. 122 новозаразени и двајца починати од коронавирусот

2. Карантинот во Словенија ги чини граѓаните нивните работни места

3. Словенија со нови одлуки за задолжителниот карантин за патници од земји со висок ризик

4. Претседателот на Словенија Пахор во посета на Македонија

5. Соработката во одбраната меѓу Северна Македонија и Словенија добива нов интензитет како сојузници во НАТО
Спонзорирани линкови

Маркетинг