Брзо слабеење! Салата со која се симнуват 2 килограми за 2 дена

Точка

18/09/2020

16:12

4.956

Големина на фонт

а а а

Кога станува збор за слабеење, често наидуваме на совети за појадокот и вечерата да ги замениме со хранливи салати.

Салата диета веројатно е една од најлесните за усвојување, а дали сте слушнале за 'суперсалатата' за слабеење? Позната е по тоа што целосно го прочистува телото и со помош на неа ќе симнете два килограми за само два дена.

Исто така, покрај тоа што ќе ги изгубите килограмите, таа е добра и за намалување на холестеролот, но и за црвената микрофлора и кожата!.

Состојки:

- 150 грама зелка
- 150 грама моркови
- 150 грама варено цвекло
- 1 зелено јаболко
- 2 лажички сецкана зелена салата или спанаќ 


Подготовка:

Исецкајте го зеленчукот по ваш вкус, и се измешајте во голема чинија. Ако сакате, може да додадете прелив од една лажица сок од лимон и две лажици ленено масло. Може да додадете и малку сусам.

Сите три оброка во текот на денот заменете ги со околу 300 грама од оваа салата, во период од два дена. Освен тоа, може да изедете и малку сирење со ниска масленост. Дозволен е и зелен чај, а многу вода е задолжително. Спонзорирани линкови

Маркетинг